Nowo postawiony dom, garaż, budynek gospodarczy, czy obiekt przemysłowy potrzebuje swojego wyposażenia. To samo tyczy się budynków, w których przeprowadzamy remont. Coraz szersza gama produktów i ich dostępność na rynku stawia nas przed większymi i bardziej zróżnicowanymi wyborami. Jednym z nich jest dobór odpowiedniej bramy. 

Która brama dla Ciebie?

Wyróżnić możemy następujące rodzaje bram, dostępne w naszej ofercie: uchylną oraz segmentową. Bramy te, choć na pierwszy rzut oka wydają się być podobne, ponieważ spełniają taką samą rolę, posiadają wiele różnic. Uchylna wymaga od nas przestrzeni przed i wewnątrz obiektu, gdzie w przypadku bramy segmentowej takiej powierzchni nie musimy posiadać. Właściwości termoizolacyjne spowodowane szczelnością bramy są dużo lepsze w przypadku bram segmentowych. Kolejną istotną różnicą jest cena. Brama uchylna jest tańsza i jednocześnie posiada mniejszą funkcjonalność oraz gorszą termoizolację, co z pewnością działa na korzyść bram segmentowych. 

Brama uchylna oraz segmentowa, a brama dwuskrzydłowa 

Niewątpliwie obydwie bramy są korzystniejszym rozwiązaniem w porównaniu z oferowanymi przez różnych producentów bramami dwuskrzydłowymi. Zapytacie dlaczego? W szczególności ze względu na zajmujące miejsce po otwarciu. Zarówno segmentowa, jak i uchylna chowa się wewnątrz budynku pod sufitem, gdzie w przypadku bram dwuskrzydłowych takie rozwiązanie nie jest możliwe. Dlatego dla osób, które nie mają odpowiedniej ilości miejsca, brama dwuskrzydłowa nie spełni swojej funkcji i nie zapewni pełnego komfortu z jej użytkowania.

Brama uchylna i segmentowa – jakie podobieństwa występują?

Zarówno brama uchylna, jak i segmentowa ma szereg podobieństw. Szeroka gama kolorystyczna, wybór różnego typu przetłoczeń blach, czy możliwość zamontowania przeszklenia to podstawowe czynniki, które świadczą o jakościowych produktach. Niewątpliwie ważna i istotna jest także możliwość zamontowania w obu przypadkach mechanizmu automatycznego otwierania, czy zabezpieczenia antywłamaniowego. 

Wybierz mądrze swoją bramę!

Najlepsze decyzje podejmuje się po konsultacjach. Z pewnością ostateczny wybór będzie uzależniony od wielu czynników. Cena na pewno odegra znaczącą rolę i poniekąd wyznaczy tor, którym będziesz się kierować podczas podjęcia decyzji. Wszystkie wątpliwości, korzystne rozwiązania, plusy i minusy wynikające z zamontowania bramy, czy to w Twoim domu, garażu czy innym obiekcie, rozwiążemy wspólnie. Odwiedź nasz punkt i podejmij jedyną, słuszną i odpowiednią decyzję na kilka, a nawet kilkanaście lat z firmą WikDoor.

Postaw na jakość i komfort użytkowania bramy garażowej!

Postaw na WikDoor!