Dom to synonim bezpieczeństwa. Każde dziecko wie, gdzie jest bezpiecznie i spokojnie. Na początku wystarczają ramiona mamy, ale z biegiem czasu, azylem staje się własny pokój, a później dom. „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej” – tak często powtarzane zdanie w dorosłym życiu.

Na co zwrócić uwagę?

Aby czuć się bezpiecznie przez cały dzień, a przede wszystkim w nocy, warto zainwestować w drzwi antywłamaniowe. Zapewnią nam komfort psychiczny i spokojny sen. A każde wakacje zakończą się szczęśliwym powrotem do bezpiecznego domu. Obecnie możemy dopasować drzwi antywłamaniowe stylem do naszego domu. Tak, aby pasowały do okien, bramy garażowej i elewacji. Szeroki wybór kolorów oraz faktur pozwala na idealne dopasowanie do własnych potrzeb. Warto także pamiętać o innych elementach domu, które zapewnią nam bezpieczeństwo. Bo nawet drzwi antywłamaniowe z najwyższej półki nie zatrzymają włamywacza, gdy drzwi balkonowe zostaną otwarte.

Pamiętaj!

Właściwe zamontowanie ościeżnicy, to pierwszy i najważniejszy etap, aby drzwi antywłamaniowe wejściowe wytrzymały próbę wyważenia, wyłamania, czy nawet przewiercenia. Co jeszcze jest istotne? Zawiasy. Muszą być odpowiednie, uniemożliwiające wyjęcie skrzydła z ościeżnicy. Przy zawiasach zwróćmy uwagę na tabliczkę znamionową. Powie nam ona o klasie drzwi. Jeżeli będzie to trzecia lub czwarta klasa, mamy pewność, że są to drzwi antywłamaniowe. W naszym salonie każdemu klientowi okażemy certyfikat, potwierdzający daną klasę. Należy również pamiętać o zamku. Najczęściej drzwi antywłamaniowe posiadają dwa zamki, z czego jeden posiada rygle. Powinien być wyposażony w minimum 4 rygle. Najlepiej, aby był przysłonięty od zewnątrz osłonkami z dobrej stali, co przeszkodzi w jego przewierceniu.

Zachęcamy do zakupu solidnych, antywłamaniowych drzwi, które zapewnią komfortowe użytkowanie i dadzą poczucie bezpieczeństwa.