Drzwi przesuwne idealne do małych pomieszczeń

Posiadając małe mieszkanie, nieduże pomieszczenia, szukamy kompaktowych rozwiązań. Stół mały, ale rozkładany, na wypadek większej ilości gości. Łóżko za dnia kanapą, a w nocy sypialnianym miejscem. Szafki aż po sufit, aby wszystkie produkty i sprzęty schować. Chcemy mieć przytulne, ale i wygodne mieszkania. Zależy nam na nowoczesnym designie, ale i na praktycznych rozwiązaniach. W małych pomieszczaniach bardzo dobrze sprawdzą się drzwi przesuwne. Jest to niewątpliwie funkcjonalne rozwiązanie, które zwiększy Twoją przestrzeń w mieszkaniu.

Profesjonalne drzwi w Salonie WIKDOOR

Drzwi przesuwne możesz zamówić w salonie WIKDOOR. Nasz Salon chętnie ułatwi Ci urządzanie wnętrz. Wybierając taki rodzaj drzwi należy pamiętać, że muszą być profesjonalnie wykonane, aby ich otwieranie było delikatne i łatwe. W naszym salonie znajdziesz drzwi przesuwne profesjonalnych marek. Firmy, z którymi współpracujemy produkują solidne i trwałe drzwi przesuwne. Drzwi takie posiadają profesjonalne prowadnice i zawiasy.

Jakie są rodzaje drzwi przesuwnych?

Dzięki zamontowaniu drzwi przesuwnych możesz zaoszczędzić sporo miejsca. Do wyboru masz drzwi przesuwne naścienne i chowane w ścianie. Drzwi przesuwne naścienne posiadają prowadnice mocowane naściennie lub w suficie. Skrzydło drzwi przesuwa się na specjalnych wózkach. Cała operacja odbywa się wzdłuż ściany. Dzięki temu zwiększa się przestrzeń w Twoim pomieszczeniu i nie ma sytuacji, w których drzwi stykają się ze sobą. Drzwi przesuwne naścienne posiadają maskownicę, która ukrywa cały mechanizm. Wygląda to estetycznie i nie zaburza wyglądu mieszkania.

Drugą opcją jaką możesz wybrać w salonie WIKDOOR, są drzwi przesuwne chowane w ścianie. Wybór takich drzwi wiąże się z większymi pracami montażowymi, gdyż należy przygotować otwór w ścianie, w którym ukryjemy drzwi. Ewentualnie zamiast kasety w ścianie możesz zdecydować się na dodatkową ściankę działową. Między taką ściankę z płyt karton – gips, a ścianą murowaną schowasz drzwi przesuwne podczas otwierania.

Rodzaj tworzywa

Wybierając drzwi przesuwne musisz także podjąć decyzję z jakiego tworzywa mają być wykonane. Masz do wyboru drewno, szkło, PCV, płytę wiórową sklejki z odpowiednim wypełnieniem (np. w postaci lustra, bambusa bądź lacomatu). Drzwi drewniane niewątpliwie pięknie będą się prezentować, choć jest to spory wydatek. Wybierając szklane drzwi korzystaj najlepiej tylko z takich z hartowanego szkła. Hartowane szkoło jest bezpieczne i trwałe. Szkło może być całkowicie przezroczyste, matowe, a także w różnych kolorach.

Drzwi przesuwne posiadają wiele zalet. Taki system zapewnia nam więcej przestrzeni, fajne efekty aranżacyjne i dużą funkcjonalność. Możesz się na nie zdecydować na każdym etapie budowy Twojego domu, mieszkania. Odwiedź Salon WIKDOOR i zamów nowoczesne i ergonomiczne drzwi przesuwne.