Pamiętać o wszystkim i systematycznie dbać o okna

Nie zapomnieć o zapłaceniu rachunków, o podlaniu kwiatów. Zrobić przegląd samochodu i kupić nowe buty dzieciom. Zrobić zakupy, odkurzyć i umyć podłogę. Ugotować obiad na dwa dni i pomóc przy odrabianiu zadań domowych. Umówić całą rodzinę do dentysty i odebrać garnitur z pralni.

Jak zapamiętać szereg zadań i obowiązków? Lista na lodówce, alarm w telefonie, kalendarz na ścianie i notatnik w torebce. Każda „przypominajka” jest lepsza od listu z zaleganiem opłat. Lepiej pamiętać, niż przypominać sobie dopiero w sytuacji kryzysowej. Ból zęba, brak składników na obiad, zwiędłe kwiaty i auto bez przeglądu, może przynieść oprócz smutku również opłakane skutki.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć – czyść stolarkę okienną

Dlatego dbaj regularnie także o stolarkę swojego domu. Przy podlewaniu kwiatów, które przeważnie lubimy układać na parapetach, zajmij się także oknami. Oprócz umycia szyb, umyj ciepłą wodą z delikatnym detergentem także ramy okienne wewnątrz i na zewnątrz.

Gdy odkurzasz i ścierasz kurz, umyj także drzwi wewnętrzne i drzwi wejściowe. To są drobne i szybkie prace, nie wymagające dużego poświęcenia. Regularna pielęgnacja okien i drzwi pozwoli na przedłużenie ich żywotności i zapewni ich sprawne funkcjonowanie. Pamiętajmy, że właściwa konserwacja jest podstawą utrzymania gwarancji.

Sezonowy przegląd twoich okien

Jesień i zima to idealny czas, aby sprawdzić, czy dobrze nasze okna będą chroniły przed zimnem. Posiadając stolarkę otworową drewnianą, oprócz podstawowych czynności, pamiętaj o systematycznym odnawianiu okien i drzwi. Potrzebują one impregnacji, konserwacji oraz malowania. Zmienne warunki atmosferyczne nie oszczędzają naszych okien i drzwi wejściowych. Tak, jak pamiętamy o przeglądzie samochodu, pamiętajmy o przeglądzie stolarki okiennej.

Mniejsze usterki szybciej i taniej usuniemy. Istotnym elementem jest pielęgnacja okuć. Mają one duży wpływ na funkcjonowanie okien. Musimy zwracać uwagę na zalecenia producenta. Uniwersalnym sposobem będzie smarowanie okuć smarem, olejem przeznaczonym do danego tworzywa.

Pamiętając, aby nie stosować preparatów, które mogłyby zarysować powierzchnie. Zapisać musimy jeszcze w notatniku, aby mieć w domu silikon w aerozolu, który zadba o uszczelki okienne. Podczas pielęgnacji stolarki w łatwy sposób można zauważyć drobne niedoskonałości. Małe rysy, pęknięcia, czy poluzowane wkręty. W szybki sposób można naprawić, dokręcić i cieszyć się długim użytkowaniem.

W naszym salonie przedstawimy Ci zalecenia każdego z producentów. Warto stosować się do danych zaleceń i używać odpowiednich środków do pielęgnacji stolarki otworowej.